loadingimg

Wczytuję dane...
/
0 szt. / 
0.00 PLN
 • Szukaj
 • Sierpień
 • Lipiec
Archiwum
 • 2018
 • 2015
Niezbędnik spawacza – urządzenia do spawania metodą TIG
 • Niezbędnik spawacza – urządzenia do spawania metodą TIG
 • Wśród podstawowych metod spawania znajduje się TIG, czyli spawanie nietopliwą elektrodą wolframową z wykorzystaniem osłony gazów obojętnych. Osłonę najczęściej stanowi argon lub hel, ale możliwe jest zastosowanie także ich mieszanek. Metodę tę można stosować zarówno w spawaniu ręcznym, jak i automatycznym. Sprawdza się w obróbce wszelkiego rodzaju stali oraz metali nieżelaznych. Obecnie TIG cieszy się największą popularnością przy łączeniu aluminium. Zastosowanie tej metody pozwala na uzyskanie wysokiej jakości złącza, jednak aby było to możliwe, konieczne jest wykorzystanie w pracy wytrzymałej i precyzyjnej spawarki.

  Wybór urządzenia do spawania metodą TIG

  Parametry techniczne urządzenia przeznaczonego do spawania metodą TIG mają naprawdę duże znaczenie. Jeżeli zależy nam na tym, aby spaw charakteryzował się dokładnością, wybierajmy spawarki pochodzące od sprawdzonych producentów, które zapewnią nam niezawodność działania. W ofertach renomowanych znajdziemy dwa rodzaje urządzeń - spawarki TIG DC i TIG AC/DC. Czym różnią się one między sobą? Oba rozwiązania przeznaczone są do spawania elektrodami nietopliwymi, jednakże spawarki TIG-DC są stosowane jako źródła prądu stałego lub pulsującego, natomiast TIG AC/DC dodatkowo stanowią źródło prądu przemiennego. Producenci oferują szeroki wybór spawarek z obu grup. Spójrzmy najpierw na spawarki TIG DC.

  Spawarki TIG DC o dobrych parametrach technicznych

  W grupie spawarek TIG DC znajdziemy wiele urządzeń, ale przede wszystkim są to spawarki inwertorowe, czyli te, które charakteryzują się lekką wagą, zapewniającą im mobilność. Wśród propozycji godnych uwagi umieściliśmy na przykład urządzenie Welder Fantasy HALO II TIG/MMA 18, które można wykorzystywać nie tylko w spawaniu TIG DC, ale także w spawaniu łukowym elektrodą otuloną, czyli MMA. Tego typu spawarka zapewnia wydajność oraz efektywność na najwyższym poziomie, dlatego często jest wykorzystywana do pracy przez profesjonalistów, którzy cenią sobie właśnie niezawodność oraz precyzję działania. Spawarka TIG DC Fantasy HALO II sprawdza się przy zadaniach wymagających i naprawdę trudnych, dlatego można ją z powodzeniem stosować do spawania różnego rodzaju stali - węglowych, nierdzewnych i kwasoodpornych, jak i innych materiałów - miedzi, mosiądzu oraz brązu. Wyposażenie urządzenia w prosty w obsłudze panel sterowania sprawia, że praca z tą spawarką jest naprawdę komfortowa. Panel pozwala na płynną regulację prądu TIG lub MMA, jak i regulację post-gas. Ponadto na panelu widnieje kontrolka zabezpieczenia termicznego, która chroni spawarkę przed przegrzaniem.
  Spawarka Welder Fantasy HALO II TIG/MMA 18 to tylko jedno z urządzeń z grupy spawarek TIG DC, jednak jest ich o wiele więcej. Wszystkie charakteryzują bardzo dobre parametry techniczne, które zapewniają efektywną pracę. Co z kolei do zaoferowania mają nam nowoczesne spawarki TIG AC/DC?

  Wysokiej jakości spawarki TIG AC/DC

  Tutaj również producenci zapewniają niezwykle szeroki wybór. Za przykład niech posłuży nam spawarka TIG 200 A Continental AC/DC - urządzenie o niezwykle niskiej wadze, bo raptem 28 kg, co zapewnia jego mobilność. Dzięki poręcznym uchwytom, spawarkę można z powodzeniem transportować w dowolne miejsce. Obecność cyfrowego wyświetlacza sprawia, że można w prosty sposób kontrolować wszystkie parametry spawania. Ten model spawarki TIG AC/DC wyposażony został w funkcję regulowania częstotliwości w AC, co jest z powodzeniem wykorzystywane podczas spawania aluminium, ponieważ umożliwia skupianie łuku. Ponadto oczywiście urządzenie zapewnia płynną regulację prądu spawania i opadania, prądu bazowego oraz częstotliwości pulsu. Producent w standardowym wyposażeniu razem ze spawarką w komplecie daje także przewód masowy oraz kabel do elektrod otulonych. Podobnie jak w poprzednim przypadku, spawarka ta może być wykorzystywana w trybie pracy TIG, ale też MMA.

  Bez wątpienia w obu grupach spawarek znajdziemy rozwiązania, które spełnią wszystkie nasze wymagania pod względem parametrów technicznych. Pamiętajmy jednak, aby nie dokonywać zakupu pochopnie, ponieważ spawarka ma nam służyć przez długi czas eksploatacji.

2018-08-01 23:23:00