loadingimg

Wczytuję dane...
/
0 szt. / 
0.00 PLN
 • Szukaj
 • Sierpień
 • Lipiec
Archiwum
 • 2018
 • 2015
Niezbędnik spawacza - wybór odpowiedniej spawarki
 • Zakup spawarki powinien być zawsze przemyślany. Chcemy przecież, aby urządzenie mogło nam służyć przez długi czas, zapewniając bezpieczną i efektywną pracę. Szeroki wybór urządzeń na rynku spawalniczym może sprawiać, że towarzyszyć nam będzie niepewność - jaką spawarkę warto zakupić? Wśród podstawowych rozwiązań znajdziemy spawarki inwertorowe i transformatorowe. Które urządzenie będzie lepsze?

  Spawarki idealne do ciężkich prac

  W sytuacji, gdy warunki pracy są naprawdę ciężkie i potrzebujemy pewnego, mocnego źródła prądu, spawarki transformatorowe sprawdzą się najlepiej. To urządzenia z górnej półki, które będą charakteryzować się oczekiwaną wytrzymałością i zapewnią efektywną pracę nawet przez kilka godzin. Spawarki tego typu umożliwiają spawanie metodami MIG MAG, a dzięki specjalnym systemom regulacji prądu, praca z nimi jest naprawdę komfortowa. Niestety, takie spawarki potrafią sporo ważyć - czasami ich waga sięga około 50 kg, co może nieraz stanowić pewną przeszkodę. Na plus tego urządzenia przemawia fakt, iż jest ono praktycznie niezawodne - zakup spawarki transformatorowej jest zatem jednorazową inwestycją, ponieważ samo urządzenie może nam potem służyć przez wiele lat. Kolejną zaletą jest niska cena, która w połączeniu z wysoką jakością sprawia, iż jest to rozwiązanie naprawdę godne uwagi. Warto zwrócić uwagę także na to, iż spawarka transformatorowa charakteryzuje się wysoką odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na wilgoć, dlatego sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach.

  Lekkie spawarki inwertorowe

  Rozwiązaniem opartym na nowoczesnej technologii są spawarki inwertorowe, które charakteryzuje zdecydowanie mniejszy rozmiar. To mobilne urządzenia, które z łatwością możemy przenosić z miejsca na miejsce. To daje też więcej możliwości pracy, ponieważ w niewielkich pomieszczeniach spawarka ta nie zabierze wiele przestrzeni. W odróżnieniu od spawarki transformatorowej, ta inwertorowa może być też stosowana na wysokościach, gdyż bez problemu wniesiemy ją wyżej dzięki bezpiecznemu uchwytowi. Mimo tej lekkości, spawarki inwertorowe są naprawdę skuteczne w działaniu. Dzięki temu, iż gwarantują mniejsze zużycie energii, mogą być stosowane zarówno w sieci jedno-, jak i trójfazowej. Spawarka inwertorowa to także krótki czas chłodzenia, co stanowi dodatkową zaletę. Za jej pomocą możemy przeprowadzać spawanie metodami MIG/MAG, jak i TIG. Zastosowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań przekłada się na bardzo dobre parametry techniczne urządzenia, w efekcie czego otrzymujemy spaw o naprawdę wysokiej jakości.

  Połączenie zalet spawarki inwertorowej i transformatorowej

  Obecnie producenci oferują hybrydowe rozwiązania, które łączą w sobie zalety spawarki inwertorowej i transformatorowej. Jedną z propozycji, na którą warto zwrócić uwagę, są spawarki ESAB ORIGO ARC 810C A12 - posiadają ona zarówno transformator mocy, jak i inwertor po stronie wtórnej. Urządzenie umożliwia płynne regulowanie natężenia prądu. Dzięki układowi jezdnemu, można szybko transportować urządzenie w dowolne miejsce. Nie gra tutaj zatem roli waga urządzenia, ponieważ producent zadbał o zapewnienie mobilności. Spawarka hybrydowa może być wyposażona też w dodatkowe elementy - na przykład miernik cyfrowy V/A. Taka hybrydowa spawarka to doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się w wielu różnych branżach. Może być wykorzystywana w budownictwie, przemyśle energetycznym i przetwórczym, jak i w pracach stoczniowych czy przy budowie lub pracach konserwacyjnych rurociągów.

  Rozwój technologii sprawił, iż producenci mogą oferować coraz ciekawsze rozwiązania, które z powodzeniem wykorzystywane są obecnie w branży spawalnictwa. Jednakże nie oznacza to, że rozwiązania tradycyjne przestają się sprawdzać – spawarki transformatorowe nadal są chętnie kupowane, ponieważ w ciężkich warunkach otoczenia sprawdzają się najlepiej. Obecnie możemy jednak zdecydować się także na spawarki inwertorowe lub na rozwiązanie, które łączy dwa poprzednie – a więc wysokiej jakości spawarki hybrydowe.

2018-08-21 23:29:00