loadingimg

Wczytuję dane...
/
0 szt. / 
0.00 PLN
 • Szukaj
 • Sierpień
 • Lipiec
Archiwum
 • 2018
 • 2015
Niezbędnik spawacza – wybór odpowiednich stołów montażowych
 • Niezbędnik spawacza – wybór odpowiednich stołów montażowych
 • Aby bezpiecznie przeprowadzać prace spawalnicze, konieczne jest korzystanie ze stołu montażowego, na którym można umieścić element poddawany spawaniu. Dzięki temu spawacz ma do niego dostęp z każdej strony i może efektywnie wykonać swoje zadanie. Jednakże wybór stołów na rynku spawalniczym jest naprawdę szeroki, warto zatem dokładnie przyjrzeć się konkretnym produktom, aby dowiedzieć się, czy ich zakup będzie dobrą decyzją.

  Stoły spawalnicze od STALCHEMII


  Propozycją godną uwagi są stoły spawalnicze od STALCHEMII. Producent zastosował tu bowiem innowacyjne rozwiązanie, polegające na połączeniu zalet stołu żebrowego i dziurowego. W efekcie powstała konstrukcja, która wyróżnia się wysoką jakością. Stoły montażowe STALCHEMIA charakteryzuje wyjątkowy poziom wytrzymałości. Są naprawdę solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak i na działanie agresywnych substancji chemicznych. Azotowane żebra posiadają wygrawerowany raster, który ułatwia pozycjonowanie przedmiotu. Stoły spawalnicze STALCHEMII charakteryzuje także uniwersalność, ponieważ dzięki zastosowanym przez producenta rozwiązaniom, możliwe jest mocowanie oprzyrządowania nie tylko wtykowo, stosując nakrętki tekowe, ale także za pomocą specjalnych, dedykowanych tym stołom bolcom. Stoły montażowe od tego producenta dostępne są w różnych wymiarach. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się stół o wysokości 810 mm, długości 1000 mm i takiej samej szerokości. Jest on bowiem najbardziej wygodny w użytkowaniu. Producent wyszedł jednak naprzeciw oczekiwaniom klienta, oferując nie tylko stoły stacjonarne, ale też mobilne. Na indywidualne zamówienie możliwe jest wykonanie stołu w wersji jezdnej. Spawalniczy stół mobilny można bez problemu przenosić w dowolne miejsce warsztatu, zapewniając sobie komfort pracy  Stoły spawalnicze z odciągiem


  Nie tylko STALCHEMIA dostarcza jednak zaawansowane rozwiązania dla branży spawalnictwa. Inni producenci radzą sobie równie dobrze. W ich ofertach znajdziemy między innymi stoły spawalnicze z odciągiem wyposażone dodatkowo w ssawę. Takie rozwiązanie zapewnia porządek na stanowisku pracy, ponieważ pojawiające się podczas spawania odpryski od razu wsysane są do zbiornika, dzięki czemu stół jest zawsze czysty. Zbiornik znajduje się pod stołem i po skończonej pracy można go opróżnić. W zależności od potrzeb spawacza, stół może być wyposażony także w półki, szuflady lub całe szafki narzędziowe. Dzięki temu każdy spawacz może mieć pod ręką potrzebne narzędzia czy akcesoria. Takie stoły montażowe są zatem propozycją, obok której nie przejdą obojętnie spawacze ceniący sobie porządek. Jednakże tego typu stoły spawalnicze dostępne są jedynie w małych wymiarach, dlatego sprawdzają się dobrze jedynie do prac spawalniczych na niewielkich elementach. Kolejną opcją jest stół spawalniczy wyposażony w specjalną szufladę na żużel. I tutaj zapewnione przez producenta zostało proste i szybkie czyszczenie stołu, ponieważ do podstawowego wyposażenia należy także instalacja odsysająca.

  Cechy dobrego stołu spawalniczego


  Wybór stołów spawalniczych jest, jak widać, naprawdę szeroki. Warto na podstawie dokonanego przeglądu ocenić, jakie cechy powinien posiadać dobry stół montażowy, aby zapewniał on spawaczowi bezpieczną i efektywną pracę. Oczywiście podstawową kwestią jest stabilność stołu. W przypadku stołów jezdnych, warto zwracać uwagę na to, czy zastosowane kółka są mocne i wytrzymałe. Druga ważna sprawa to możliwość solidnego mocowania oprzyrządowania, tak, aby praca była komfortowa dla spawacza. Tą cechą odznaczają się przede wszystkim wspomniane już stoły spawalnicze typu kombi oferowane przez STALCHEMIĘ, ale nie tylko. Ten producent zaplusował jednak wśród wielu spawaczy tym innowacyjnym rozwiązaniem w postaci połączenia funkcjonalności stołu dziurowego z żebrowym. Trzecim czynnikiem wpływającym na wybór powinno być to, czy dany stół łatwo jest utrzymać w czystości. To wymaganie spełnia jednak większość producentów, oferując stoły montażowe z instalacją odsysającą oraz pojemnikami na powstające odpady.

2018-08-21 22:38:00