loadingimg

Wczytuję dane...
/
0 szt. / 
0.00 PLN
 • Szukaj
Sprężarka śrubowa Profi Kompressoren ARROW 11 kW 1600 l/min 10 bar 400 V
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:12900,00 PLN
Wysyłka gratis!
Produkt dostępny!
1 szt.
 • Producent: Fachowiec
 • Waga produktu: 350 kg
 • Gwarancja: 36 miesięcy
 • Realizacja zamówienia: 96 godzin

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu
 • Opinie Klientów

Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom naszych klientów wykorzystujących w swej codziennej pracy technikę sprężonego powietrza, mamy przyjemność zaprezentować nową serię sprężarek śrubowych ARROW PROFI KOMPRESSOREN. Jako jedni z pierwszych w Polsce włączyliśmy do naszej oferty unikalne źródła oparte na mechanizmie śrubowym typu Single Screw (zob. foto).


Niewątpliwie do największych zalet tego typu rozwiązania konstrukcyjnego należy równomierny rozkład sił działających wewnątrz mechanizmu śrubowego, co przekłada się na trwałość elementów tocznych takich jak łożyska (zakładana trwałość ok.15lat).


Niższa waga rotorów, niższe obroty mechanizmu, niższe wibracje oraz hałas sprawiają ,że jest to rozwiązanie efektywniejsze od tradycyjnych sprężarek śrubowych.


Kosztowne remonty znane z tradycyjnych rozwiązań zostały wyeliminowane poprzez wymianę samej łopatki rotora (zakładana trwałość ok.50000h), która została wykonana z tworzywa termoplastycznego PPS (zob. foto).


Bezpośrednie przeniesienie napędu między silnikiem a mechanizmem śrubowym poprzez sprzęgło kłowe (zob. foto) z poliuretanową wkładką niweluje skuteczniej drgania skrętne jak i eliminuje konieczność regulacji tradycyjnej przekładni pasowej.


Zawór ssący (zob. foto) firmy MG-Pneumatic to unikalne połączenie zaworu pneumatycznego z przesterowaniem elektrycznym. Wykonany z aluminium, mosiądzu oraz stali nierdzewnej na uszczelnieniach NBR to gwarancja wielu tysięcy godzin bezawaryjnej pracy.


Czujnik ciśnienia (zob. foto)
 całkowite wyeliminowanie tradycyjnego wyłącznika ciśnieniowego i zastąpienie go elektronicznym czujnikiem pozwala na wydłużenie żywotności tej istotnej części (brak mechanicznego przesterowania stycznikiem, brak gumowej membramy) oraz na natychmiastową diagnostykę w przypadku wystąpienia usterki.


Sterownik MAM870 realizuje rozruch sprężarki w trybie gwiazda-trójkąt (zob. film) co ogranicza niekorzystne zjawiska w sieci elektrycznej jak udary prądu i spadki napięcia, a światowej klasy styczniki elektryczne firmy Schneider Electric dopełniają wszystko w logiczną całość.


Sterownik MAM870 za pomocą złącza rs-485 udostępnia wręcz niespotykaną w tej klasie urządzeń funkcje systemumaster/slave (zob. foto), która umożliwia kaskadowe połączenie aż do 16 sprężarek arrow różnej lub tej samej mocy w jeden skalowalny układ. Sprężarka master po wykryciu obniżenego ciśnienia w zbiorniku poniżej zaprogramowanej wartości i przez zaprogramowany czas wysyła sygnał do kolejnej sprężarki w układzie slave by ta podjeła pracę i pomogła uzyskać pożądane ciśnienie. Rozwiązanie to oprócz oczywistych korzyści wynikających z redundancji całego układu daje też możliwość równomiernego rozłożenia godzin pracy na każdą sprężarkę z osobna jak i pozwala swobodnie kreować politykę sprężonego powietrza w zakładzie.


Warto też wspomnieć o standardowych funkcjach takich jak:

*kontrola przepracowanych godzin całkowita (na obciążeniu+biegu jałowym).

*kontrola przepracowanych godzin na obciążeniu.

*kontrola elementów eksploatacyjnych (olej, filtry,separator, przegląd, inne).

*kontrola zgodności kierunku faz.

*kontrola zaniku fazy.

*kontrola nadprądowa silnika elektrycznego.

*kontrola ciśnienia.(roboczego, max, awaryjnego zatrzymania) 

*kontrola temperatury mechanizmu (min,max, załączenia wentylatora). 

*możliwość zdalnego załączenia/wyłączenia osobnym wyłącznikiem np: z biura. 

*możliwość pracy w systemie windows.


Zobacz inne funkcje sterownika MAM 870 (zob. foto).


Dla produktów z serii ARROW PROFI KOMPRESSOREN istnieje możliwość przedłużenia gwarancji nawet do 3 lat a bardzo korzystne ceny serwisu eksploatacyjnego są kolejnym atutem by wybrać nasz sprzęt .


DANE TECHNICZNE:

Moc [kW]

11

Wydajność [l/min]

1600

Wydajność [m3/min]

1,6

Max ciśnienie [bar]

10

Hałas [dB]

70

Napięcie zasilania [V]

400

Waga [kg]

350

Wymiary [mm]

1000*600*810

 

Przykładowy schemat instalacji pneumatycznej.


Schemat Arrow 11 kW

1) Sprężarka śrubowa ARROW 11 kW.

2) Elastyczny przewód antywibracyjny.

3) Separator cyklonowy ATS.

4) Zbiornik ciśnieniowy pionowy.

4) Osprzęt zbiornika 500l.

5) Filtr ATS seria P.

6) Osuszacz chłodniczy ATS ISO4 3st.C.

7) Filtr ATS seria M.

8) Filtr ATS seria H.

9) Filtr ATS seria C.

10) Separator kondensatu woda-olej.

11) Elementy instalacji sprężonego powietrza.

12) Reduktor+filtr+smarownica sprężonego powietrza.


Polecamy